در حال بارگذاری ...
سه‌شنبه 4 آذر 1399
 • کارگاه آموزشی بسیج اساتید و کارگاه ویژه اساتید گروه معارف دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان با موضوع بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان ، کارگاه آموزشی بسیج اساتید و کارگاه ویژه اساتید گروه معارف دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان با موضوع بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و با سخنرانی حضرت حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی معاونت سیاسی سپاه قائم آل محمد استان سمنان در سالن اجتماعات دانشکده فنی و حرفه ای پسران سمنان برگزار شد ..

  حضرت حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی در مورد اهمیت و جایگاه بیانیه گام دوم مطالبی را ذکر نمودند. ایشان با اشاره به بخشی از سخنان مقام معظم رهبری که در بیانیه فرمودند انقلاب اسلامی و نظام برخواسته از آن از نقطه صفر آغاز شد، به سابقه تاریخی کشور ایران و دخالت های اجانب و تحت نفوذ بودن حکام و دولتمردان قبل از انقلاب اسلامی اشاره کرد و تأکید نمود که استکبار و استعمار به سرکردگی آمریکا به دنبال ایجاد کشوری دست نشانده در منطقه بود که با انقلاب اسلامی این نقشه شوم به شکست انجامید.

   معاونت سیاسی سپاه قائم آل محمد استان سمنان به عنوان موید بیان رهبری به وضعیت انقلاب اسلامی و رزمندگان در طول هشت سال دفاع مقدس اشاره نمود که نظام مقدس جمهوری اسلامی با کمترین امکانات نظامی به مقابله با ابرقدرتها پرداخت و هیمنه استکبار را در هم شکست.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود به عدم وفاداری آمریکا به دست­ نشاندگان و ایادی خودش در منطقه اشاره کرد مبنی بر اینکه آمریکا تا زمانی که منافعش اقتضا کند حاضر به همکاری است و در غیر این صورت حتی با آنهایی که دست دوستی به آنها داده است وفادار نیست.

  ایشان در بخش دیگری از کارگاه با توجه به توصیه های هفتگانه  مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم به نقش و وظیفه دانشگاهیان اشاره کرد و مهمترین وظیفه اساتید دانشگاه را در وهله اول ارتباط نزدیک و صمیمی با دانشجویان و قشر جوان و در وهله دوم شبهه زدایی و روشنگری نسبت به پیشرفت ها و توسعه همه جانبه کشور در چلّه اول انقلاب و دهه های پیش رو دانست.

   حضرت حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی در بخش پایانی سخنان خویش خلاصه ای از دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی در چهل سال گذشته  را بیان کرد و اقتدار و امنیت کنونی کشور جمهوری اسلامی ایران را در سایه ی رهبری هوشمندانه  رهبرمعظم انقلاب و مدیریت جهادی مردم و مسولان ، ایثارگران و شهدای انقلاب اسلامی دانستند.

  نظرات کاربران