در حال بارگذاری ...
پنج‌شنبه 6 آذر 1399
 • اهم مطالب مطرح شده توسط جناب آقای دکتر صالحی عمران ریاست دانشگاه فنی و حرفه ای کشور در دیدار با جناب آقای آشناگر استاندار سمنان

  دکتر ابراهیم صالحی عمران ، رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور و هیات همراه با حضور در استانداری سمنان با دکتر آشناگر دیدار و گفتگو کردند.

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان ، اهم مطالب مطرح شده توسط جناب آقای دکتر صالحی عمران ریاست دانشگاه فنی و حرفه ای کشور در دیدار با جناب آقای آشناگر استاندار سمنان به شرح ذیل مطرح گردید

   

  رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای:

  تعامل با صنعت اولویت دانشگاه فنی و حرفه‌ای است/ وجود ۱۷۶ دانشکده در کشور

  رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای با بیان اینکه تعامل با صنعت اولویت این دانشگاه است، گفت: یکی از موضوعات مهم دراین زمینه شناساندن ظرفیت‌های دانشگاه به بخش‌های صنعتی است

  ابراهیم صالحی عمران با بیان اینکه یکی از مشکلات و دغدغه‌های امروز موجود در سطح کشور، موضوع اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی بی‌کار است، تاکید کرد: برای تربیت دانشجویان دارای مهارت ۱۷۶ دانشکده توسط دانشگاه فنی و حرفه‌ای تاسیس شده است.

  وی با بیان اینکه چنانچه رشته‌های مهارتی را بیشتر مورد توجه قرار می‌دادیم کمتر با این چالش روبرو بودیم، افزود: دانشگاه فنی و حرفه‌ای، تنها دانشگاهی است که اجازه تغییر سر فصل‌های آموزشی خود را دارد لذا به سمت کاربردی کردن رشته‌ها و بازار کار پیش می رویم.

   

  تعامل با صنعت

  رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای با بیان اینکه تعامل با صنعت اولویت این دانشگاه است، تاکید کرد: اصرار داریم تا دانشجویان را پس از تحصیل در هنرستان‌ها به سوی تحصیل مستقیم در این دانشگاه سوق دهیم.‌

  صالحی عمران با بیان اینکه هدف‌گذاری اصلی این دانشگاه بر گسترش و کیفی‌سازی آموزش‌ها در سطح کاردانی پیوسته است ، تاکید کرد: باید این دانشگاه به خانواده ها و به خصوص واحد های تولیدی و صنعتی شناسانده شود.

  وی با بیان اینکه  ۶۰ تا ۷۰ درصد از دروس دانشگاه فنی و حرفه ای به‌صورت کارگاهی و مهارتی ارائه می شود، افزود: هنوز تا بروز رسانی کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های دانشگاه در حد مورد نظر ، فاصله دارد

   

   

  رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور :

  ثبت نام ۱۰۰ هزار دانشجوی جدید در دانشگاه فنی و حرفه‌ای

  رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور از ثبت نام ۱۰۰ هزار دانشجوی جدید در این دانشگاه در سراسر کشور خبر داد و گفت: ۸۰ درصد این دانشجویان در دوره کاردانی تحصیل خواهند کرد.

  ابراهیم صالحی عمرانی ضمن بیان اینکه در سال تحصیلی جدید ۱۰۰ هزار دانشجو از دبیرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش و نظری جذب دانشگاه فنی و حرفه‌ای سراسر کشور شده‌اند، بیان کرد: کار ثبت نام این دانشجویان در حال انجام است تا بتوانند در این دانشگاه تحصیل کنند.

  او با بیان اینکه ۸۰ درصد دانشجویان جدید ثبت نامی در رشته‌های کاردانی و ۲۰ درصد در رشته‌های کارشناسی ناپیوسته ثبت نام شده‌اند، افزود: در رشته‌های کاردانی نسبت به سال گذشته شاهد رشد ۱۰ درصدی هستیم.

  رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور با بیان اینکه این دانشگاه به عنوان یک دانشگاه مهارتی رسالت اصلی خود را تربیت نیروی دارای مهارت اشتغال و علم می‌داند، ابراز داشت: در این راستا ارتباط تنگاتنگی بین دانشگاه و هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش در سراسر کشور وجود دارد.

  صالحی عمران با بیان اینکه دانشگاه فنی و حرفه‌ای به چهار صورت دانشجو می‌پذیرد، افزود: دانشجویان این دانشگاه در یکی از چهار شاخه اصلی شامل کاردانی ناپیوسته و پیوسته و همچنین کارشناسی ناپیوسته و پیوسته درس می‌خوانند که البته تاکید ما بر روی کاردانی ناپیوسته با ۹۰ رشته مختلف در سطح کشور است.

  او با بیان اینکه ۶۰ رشته کارشناسی در دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور وجود دارد، بیان کرد: ما دانش آموزان متوسطه و فنی حرفه‌ای را به سمت دانشگاه فنی و حرفه‌ای تشویق می‌کنیم چرا که اولویت در این دانشگاه یادگیری مهارت‌های مرتبط با بازار کار محسوب می‌شود که می‌تواند در آینده شغلی شأن بسیار مفید باشد.

   

  رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور :

  امضای تفاهم‌نامه‌ دانشگاه فنی و حرفه‌ای با ۱۲ استانداری کشور

  رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای گفت: دانشگاه فنی و حرفه‌ای با امضای تفاهم‌نامه‌هایی با استانداران سراسر کشور در زمینه رشد و توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای گام برمی‌دارد و تاکنون با ۱۲ استان تفاهم‌نامه‌هایی امضا شده است.‌

  وی دیدار با استاندار سمنان را فرصتی مغتنم برای خود دانست و اظهار کرد: توجه به دانشگاه فنی و حرفه‌ای و نظرات تخصصی مدیران در کارگروه‌های تخصصی نقش مؤثری در رشد و توسعه این دانشگاه ایفا خواهد کرد.

  او گفت: با مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه فنی و حرفه‌ای تنها دانشگاهی است که اجازه تغییر سرفصل‌های آموزشی خود را دارد.‌

  رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای افزود: با تلاش کارکنان و اساتید توانمند این دانشگاه، تمام سرفصل‌های آموزشی دانشگاه را پس از ۲۰ سال تغییر داده و بروزرسانی کرده‌ایم.‌

  صالحی‌عمران بیان کرد: بازنگری رشته‌های آموزشی این دانشگاه در دستور کار مسؤولان دانشگاه است؛ دانشجویان این دانشگاه در سطوح کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته فارغ‌التحصیل می‌شوند.‌

   

   

  رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور:

  تفاهم نامه‌ همکاری دانشگاه فنی و حرفه‌ای با استانداران کشور منعقد می شود

   

  صالحی عمران گفت : دانشگاه فنی و حرفه‌ای با امضای تفاهم نامه‌هایی با استانداران سراسر کشور تلاش در افزایش زمینه‌های رشد و توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را در سطح استان‌های کشوردارد.

  ایشان با بیان اینکه دانشگاه فنی و حرفه‌ای با امضای تفاهم نامه‌هایی با استانداران سراسر کشور تلاش در افزایش زمینه‌های رشد و توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را در سطح استان‌های کشوردارد گفت: در این راستا تاکنون با ۱۲ استاندار تفاهم نامه‌هایی به ارزش ۱۱۰ میلیارد تومان امضا شده است.‌

  رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور از وجود ۱۵۰ رشته تحصیلی در این دانشگاه خبردادو افزود: ۹۰ رشته کاردانی و ۶۰ رشته گرایش‌های کارشناسی در این دانشگاه تدریس می‌شود.

  وی ضمن بیان اینکه با مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه فنی و حرفه‌ای، تنها دانشگاهی است که اجازه تغییر سر فصل‌های آموزشی خود را دارد اضافه کرد: این دانشگاه بیش از ۱۵۰ رشته تحصیلی دارد.

  صالح عمران با اشاره به اینکه در سال تحصیلی جدید ۱۰۰ هزار دانشجو از دبیرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش و نظری جذب دانشگاه فنی و حرفه‌ای سراسر کشور شده‌اند اظهارداشت: کار ثبت نام این دانشجویان در حال انجام است تا بتوانند در این دانشگاه تحصیل کنند.

  رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور با بیان اینکه ۸۰ درصد دانشجویان جدید ثبت نامی در رشته‌های کاردانی و ۲۰ درصد در رشته‌های کارشناسی ناپیوسته ثبت نام شده‌اند افزود: در رشته‌های کاردانی نسبت به سال گذشته شاهد رشد ۱۰ درصدی هستیم.

   

   

   

  رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای:

  دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور بیش از ۱۵۰ رشته تحصیلی دارد

  رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای با بیان اینکه این دانشگاه دارای ۱۵۰ رشته تحصیلی است، گفت: ۹۰ رشته کاردانی و ۶۰ رشته گرایش‌های کارشناسی در این دانشگاه تدریس می‌شود.

  وی با بیان اینکه با مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه فنی و حرفه‌ای، تنها دانشگاهی است که اجازه تغییر سر فصل‌های آموزشی خود را دارد، تاکید کرد: این دانشگاه بیش از ۱۵۰ رشته تحصیلی دارد.

  صالحی عمران با بیان اینکه بازنگری رشته‌های آموزشی این دانشگاه در دستور کار است، افزود: هدف‌گذاری اصلی این دانشگاه بر گسترش و کیفی‌سازی آموزش‌ها در سطح کاردانی پیوسته است و اصرار داریم تا دانشجویان را پس از تحصیل در هنرستان‌ها به سوی تحصیل مستقیم در این دانشگاه سوق دهیم.‌

   

   

  آموزش‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای مبتنی بر اشتغالزایی و مهارت آموزی است

  رئیس دانشگاه فنی وحرفه‌ای گفت: آموزش‌ها در این دانشگاه با تمرکز بر مهارت‌آموزی، اشتغالزایی و تامین نیروی انسانی بازار کار است.

  وی ابراز داشت: دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای برای تحقق رویکرد مهارت آموزی و اشتغالزایی اقدام‌های اساسی را سرلوحه کار خود قرار داده است.

  او ادامه داد: ببش از ۶۰ درصد آموزش‌ها در دانشگاه‌های فنی و حرفه ای به صورت عملی و در کارگاه‌ها آموزش داده می‌شود و تنها نزدیک به ۴۰ درصد آموزش‌ها به صورت تئوری است.

  صالحی عمران اضافه کرد: فارغ التحصیلان دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای در زمینه اشتغال و بیکاری نسبت به دیگر فارغ‌التحصیلان کمترین مشکل را دارند و رمز موفقیت این افراد نیز مهارت آموزی است.

  رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای اظهار داشت: دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای با مجهز بودن به کارگاه‌های خوب و ارائه رشته‌های مهارتی متناسب با بازار کار توانسته است نظر جمعیت زیادی از متقاضیان تحصیل را به خود جلب کند.

   

   

  دانشگاه فنی و حرفه ای ، تنها دانشگاهی است که اجازه ی تغییر سر فصل‌های آموزشی خود را دارد

  صالحی عمران با اشاره به توجه ویژه به این دانشگاه گفت: با مجوز وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ، دانشگاه فنی و حرفه ای ، تنها دانشگاهی است که اجازه ی تغییر سر فصل‌های آموزشی خود را دارد که در همین راستا با تلاش پرسنل و اساتید توانمند این دانشگاه ، تمامی سر فصل های آموزشی دانشگاه را پس از ۲۰ سال تغییر داده و بروز رسانی کرده ایم.

  وی با بیان اینکه بازنگری رشته های آموزشی این دانشگاه در دستور کار مسئولان دانشگاه است افزود: هدف گذاری اصلی این دانشگاه بر گسترش و کیفی سازی آموزش‌ها در سطح کاردانی پیوسته است و اصرار داریم تا دانشجویان را پس از تحصیل در هنرستانها به سوی تحصیل مستقیم در این دانشگاه سوق دهیم.

  او با بیان اینکه دانشگاه فنی و حرفه ای یکی از بزرگترین دانشگاه‌های حضور ی ایران است اضافه کرد: وجود بیش از ۱۸۰ دانشکده و آموزشکده موید گستردگی و حجم بالای فعالیت این دانشگاه در سطح کشور است.

  صالحی عمران با بیان اینکه این دانشگاه بیش از200 هزار دانشجو در سطح کاردانی و کارشناسی دارد  افزود: دانشگاه فنی و حرفه ای در سال ۱۳۹۰ با مصوبه ی مجلس شورای اسلامی از وزارت آموزش و پرورش منفک و در زیر مجموعه آموزش عالی قرار گرفت.

  رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور خاطرنشان کرد: بیش از ۶۰ رشته‌ی کارشناسی و ۹۰ رشته ی کاردانی در راستای تربیت تکنسین و کارشناس فنی در سطح این دانشگاه ایجاد شده است.

  وی با بیان اینکه در سطح استان ۴ دانشگاه فنی و حرفه ای با ۴۰۰۰ نفر دانشجو در حال حاضر در سطح استان سمنان فعالیت دارد وعده داد: توسعه ی کیفی دانشگاه‌ فنی و حرفه ای استان را در دستور کار قرار دهد.

  صالحی عمران خاطر نشان کرد: دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای جزو دانشگاه‌های دولتی به شمار می‌روند و به دلیل ارائه مدرک در پایان تحصیل برای افراد جذاب است.

   

  رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور :

  ۶۰ درصد آموزش‌ها در دانشگاه‌ فنی و حرفه‌ای کارگاهی است

  رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور با تأکید بر اهمیت مهارت‌آموزی به دانشجویان گفت: دانشگاه‌های مهارتی باید در کشور توسعه یابند.

  ابراهیم صالحی عمران در دیدار با استاندار سمنان در استانداری سمنان اظهار داشت: کشور در حوزه‌های مختلف به‌ ویژه در حوزه‌هایی نظیر اقتصادی، کشاورزی و اجتماعی نیازمند تربیت افراد متخصص و فن‌ورز است.

  وی افزود: این نیاز کشور با توسعه هر چه بیشتر دانشگاه‌های مهارت محور عملی می‌شود.

  رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور بیان کرد: دانشگاه‌های مهارتی باید در سطح کشور به لحاظ کمی افزایش یابند تا بسیاری از مشکلات از جمله مشکل و دغدغه مهم کشور در حوزه بیکاری و اشتغال جوانان فارغ‌التحصیلان دانشگاهی حل شود.

  صالحی عمران بیان کرد: با توجه به اینکه دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای مجهز به کارگاه‌های بسیار خوب هستند و همچنین رشته‌های متناسب با بازار کار در این دانشگاه‌ها وجود دارد؛ بنابراین افراد بسیاری را به تحصیل در این دانشگاه جذب خود کرده است و این امر رسالت و وظیفه کارکنان و مدیران این دانشگاه سنگین می‌کند.

   

   

  رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور در دیدار با استاندار سمنان:

  دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور بیش از 150 رشته تحصیلی دارد

  رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای با بیان اینکه این دانشگاه دارای 150 رشته تحصیلی است، گفت: 90 رشته کاردانی و 60 رشته گرایش‌های کارشناسی در این دانشگاه تدریس می‌شود.

  ، ابراهیم صالح عمران در دیدار ظهر شنبه با استاندار سمنان به میزبانی دفتر استاندار ضمن بیان اینکه با مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه فنی و حرفه‌ای، تنها دانشگاهی است که اجازه تغییر سر فصل‌های آموزشی خود را دارد، تاکید کرد: این دانشگاه بیش از 150 رشته تحصیلی دارد.

  وی با بیان اینکه بازنگری رشته‌های آموزشی این دانشگاه در دستور کار است، افزود: هدف‌گذاری اصلی این دانشگاه بر گسترش و کیفی‌سازی آموزش‌ها در سطح کاردانی پیوسته است و اصرار داریم تا دانشجویان را پس از تحصیل در هنرستان‌ها به سوی تحصیل مستقیم در این دانشگاه سوق دهیم.‌

  نظرات کاربران