در حال بارگذاری ...
دوشنبه 20 اردیبهشت 1400
 • بازدید ریاست دانشگاه فنی و حرفه ای کشور از دانشکده های فنی و حرفه ای استان سمنان


  ریاست دانشگاه فنی و حرفه ای کشور و هیات همراه در اولین  روز از سفر خود به استان سمنان با حضور در  گلزار شهدای این شهر  به ساحت مقدس  3000 هزار شهید استان ادای احترام کردند.


  ابراهیم صالحی عمران در این بازدید علاوه بر دیدار با علیرضا  آشناگر استاندار سمنان ضمن حضور در دانشکده های فنی و حرفه ای استان سمنان  و دیدار با روسا ،معاونین ، اساتید و همکاران به بازدید از قسمت های مختلف این مجموعه های دانشگاهی پرداختند  و امکانات و ظرفیت های دانشکده ها  را مورد بررسی و ارزیابی قرار دادند .


  ایشان با  سرکشی از فضاهای آموزشی و اداری ، کارگاه‌ها ، آزمایشگاه ‌ها ، سالن های ورزشی ،نیروگاه انرژی خورشیدی ،کارگاه تولید ماسک و  نمایشگاه دستاوردهای دانشجویان ، با تاکید ویژه مبنی بر کیفیت گرا بودن آموزش های مهارتی، یادآور شد: سیاست دانشگاه فنی و حرفه ای رشد آموزش های مهارتی است.


  وی در بخشی از سخنان خود به تغییر برنامه ها و سرفصل های درسی بر اساس نیاز کار اشاره کرد و افزود: نیازسنجی آموزشی به صورت مطلوب و کیفیت گرا از سیاست های دانشگاه فنی و حرفه ای خواهد بود.


  صالحی عمران در ادامه گفت:  سیاست وزارت علوم و سیاست کشور هم از لحاظ کمی و هم از لحاظ کیفی در ارتباط با توسعه های فنی و حرفه ای هست  که ارتقای مهارت مهمترین مأموریت دانشگاه فنی و حرفه‌ای است


  رئیس دانشگاه های فنی و حرفه ای کشور در ادامه اظهار داشت: این نکته بسیار کلیدی و اساسی در آموزش های مهارتی ، رویکرد اجتماعی هست یعنی احساس کنیم رشته ای که دارای نتیجه مطلوب نیست آن را رهایش می‌کنیم و خوشبختانه وزارت علوم هم در این راستا کمک های مطلوبی به ما ارائه کرد .


  وی تقویت حوزه های خوداشتغالی و کارآفرینی را  از جمله رسالت های فارغ التحصیلان این دانشگاه عنوان کرد و  گفت:  هدف این دانشگاه تربیت تکنسین و نیروهای کاردان و مهارتی  است که پنجه های مهارتی برای بخش صنعت، کشاورزی و خدمات محسوب می شوند.


   در ادامه  روسای دانشکده های استان در بدو ورود ریاست دانشگاه به مجموعه ضمن عرض خیرمقدم گزارشی از تعداد دانشجو، مساحت و مشکلات موجود و ... بیان داشتند و  گزارشی از اقدامات انجام شده و اقدامات پیش رو را ارائه کردند


   همچنین روسای دانشکده ها با اشاره به موضوع ماده 23 و عدم حل مشکلاتشان در این خصوص گزارشی بیان کردند  و مقرر گردید با هماهنگی ریاست دانشگاه فنی و حرفه ای استان و همچنین با رایزنی با مسئولین استان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی هر چه سریعتر مشکلات رفع گردد .


  در پایان این دیدار  ، ریاست دانشگاه فنی و حرفه ای کشور با حضور در مزار شهید گمنام دانشکده دختران شاهرود با قرائت فاتحه به مقام شامخ این شهید والامقام ارج نهادند .

  نظرات کاربران