در حال بارگذاری ...
دوشنبه 20 اردیبهشت 1400
 • پیام تبریک رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان به مناسبت عید مبعث رسول اکرم(ص)

  رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان در پیامی فرارسیدن عید سعید مبعث حضرت محمد مصطفی(ص) را به تمام دانشگاهیان این دانشگاه تبریک گفت.

   به گزارش روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان، متن پیام دکتر رضا نقدی بدین شرح است:

  بسم الله الرحمن الرحیم

  "اقراء باسم ربک الذی خلق …" بخوان، به نام پروردگارت، پروردگاری که تو و همه انسان‌ها را خلق کرد، بخوان و او را به بزرگی یاد کن، کسی که به تو خواندن را آموخت.

  بیست و هفتم رجب سالروز برانگیخته شدن پیامبر عظیم الشأن اسلام، گل سرسبد بوستان هستى، فخر کائنات، آخرین پیام آور الهی و پیغمبر عظیم‌الشان اسلام حضرت محمد(ص) و در حقیقت بعثت روز برکت و رهایی انسان از ظلمت، سرگردانی و جهل و لحظه ظهور آزادی انسان است.

  آخرین پیامبر خدا، حضرت محمد مصطفی(ص)، رسالت بیدارگری و دعوت به توحید خود را در بیست و هفتم رجب المرجب آغاز نمود. «مبعث» پیامبر نویدی بر شروع روشنگری، پیشرفت، تولد انسان های آزاد اندیش، پیروزی های حق بر باطل و مظلوم بر ظالم و فراگیر شدن بندگی ذات مقدس باری تعالی بود. نوید عصری که خرافه ها در آن جایی نداشته و مهر بطلان بر بنیان های بت پرستی نهاده شد. بعثت نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله نمایانگر مسیری شد تا غبار شرک، تبعیض، فساد، بی عدالتی، نفاق و دروغ از چهره بشریت پاک شده و آنها را به سوی توحید، عدالت، کرامت و آزادگی هدایت سازد.

  بعثت روز تکوین آیه‏‌های رسالت است، روز تجلّی رحمت الهی، عید آغاز رسالت ختم نبوت، ظهور ارزش‌ها در صحنه حیات بشریت و سلام بر پیامبر رحمت، سفیر هدایت، حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی(ص) که بعثتش آغاز و جلوه‌های زیبا از حکومت صالحان و بشارت مظلومان و حق‌ پرستان شد.

  به شکوه و عظمت پیامبرِ رحمت و به یمن کرامت آن رحمتُ للعالمین قلبها به تسخیر در آمده و شعله های سرکش در ید قدرت او قرار می گیرند. پیامبری که تا اعماق تاریخ بر امت ها و نشانه های بشریت نور روشنائی و فضیلت را گسترانیده و هم اوست که اشرف مخلوقات و سرور کائنات  است.

  مبعث نورانی پیام آور بزرگ توحید، عدالت و وحدت و بعثت شورانگیز و شوق آفرین اشرف و خاتم پیامبران فرصت مغتنمی است تا صمیمانه ترین تبریکاتم را تقدیم به ساحت مقدس امام عصر(عج) ، رهبر معظم انقلاب و همه مسلمانان جهان و ایران اسلامی به ویژه مردم ولایتمدار استان سمنان نموده و برای مردم عزیز این دیار از درگاه خداوند متعال آرزوی توفیق و بهروزی و سرافرازی نمایم.

   

   

  ارادتمند .. دکتر رضا نقدی

  رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان

   

  نظرات کاربران