در حال بارگذاری ...
دوشنبه 20 اردیبهشت 1400
 • دیدار رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان با مسئول ناحیه بسیج دانشجویی دانشگاه های استان سمنان

   

  محمدامین بخشیان مسئول ناحیه بسیج دانشجویی دانشگاه های استان سمنان با حضور در دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان، با دکتر نقدی ریاست دانشگاه به دیدار و گفتگو پرداخت .

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان، در ابتدای این دیدار دکتر رضا نقدی رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان فرارسیدن بهار مناجات و بندگی با محبوب بی همتا و حلول ماه رجب المرجب و همچنین میلاد با سعادت پنجمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت امام محمدباقر (ع)  را تبریک گفت .

  ایشان  در گزارشی به بیان عملکرد  فعالیت تشکل های دانشجویی در دانشگاه های فنی و حرفه ای استان پرداخت و افزود امیدواریم با تعامل و همکاری های سازنده در زمینه های مختلف بتوانیم گام های اساسی در راستای ترویج فرهنگ غنی اسلامی و همچنین تحقق اهداف والای انقلاب اسلامی در حوزه های  فرهنگی، آموزشی و پژوهشی برداریم

  وی بر اهمیت فرهنگ خدمتگزاری در دانشگاه تاکید کرد و یکی از وظایف اصلی دانشگاه را خدمت به جامعه و ارزش آفرینی دانست.

  رییس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان افزود: در بیانیه گام دوم حضرت امام خامنه ای مدظله العالی، دانش را وسیله‌ی عزّت و قدرت یک کشور عنوان نموده و تاکیده نموده اند که از علم نباید مانند غربی ها سواستفاده شود.

  وی ادامه داد: تاکید بر افزایش شتاب علمی و توجه ویژه به عقب ماندگی های علمی گذشته در این بیانیه ذکر شده و راه جبران این عقب ماندگی ها نیز، احساس مسئولیّت بیشتر و کار علمی جهادی، عنوان شده است.  

  نقدی تاکید کرد: دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان همپای دیگر مراکز علمی کشور با استفاده از ظرفیت بی نظیر اساتید مجرب،همکاران و دانشجویان متعهد، خود را ملزم به اجرای مفاد بخش علمی و پژوهشی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی دانسته و همانند گذشته در تربیت دانشجوی آماده ورود به محیط کسب و کار، کوتاهی نخواهد کرد.

  محمد امین بخشیان مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان سمنان ضمن گرامیداشت هفته بسیج گفت: طی یک سال گذشته بسیج دانشجویی با رویکرد مسئله محوری تا به عرصه جدیدی گذاشته که موجب تایید مقام معظم رهبری (مدظله) قرار گرفته است.
  وی گفت: طبق رویکرد جدید هسته های مسئله محور استان سمنان در ۵ محور مختلف در حال فعالیت می باشند که یکی از مزیت های این هسته ها تنوع آنها در قسمت های مختلف می باشد که با نگاه مسئله محوری در حال پیشرفت می باشند

  ایشان به بیان عملکرد ناحیه بسیج دانشجویی استان در بخش های مختلف در سال جاری پرداخت و گسترش و تعمیق همکاری و تعاملات با دانشگاه ها به خصوص دانشگاه فنی و حرفه ای استان را به واسطه حضور پررنگ بسیج دانشجویی این دانشگاه در سطوح مختلف استانی را مهم و الزامی دانست.

  شایان ذکر است در این جلسه پیرامون موارد ذیل بحث و تبادل نظر صورت پذیرفت و دو طرف بر برگزاری موارد ذیل تاکید کردند

  1- برگزاری یادواره شهدا بصورت مجازی 2- تولید و انتشار محتوای رسانه ای از قبیل کلیپ،عکس نوشته و ..... با موضوع شهدای دانشجو 3- برگزاری مسابقه تولید کلیپ 4- دیدار و تکریم از خانواده های شهدا و ایثارگران 5- اختصاص قسمتی از سایت اطلاع رسانی دانشگاه به کنگره شهدای دانشجوی استان سمنان و بارگزاری وصیت نامه،زندگی نامه و ...... با هدف ترویج سبک زندگی شهدای دانشجو 6- ایجاد دیوار نگاره شهدای دانشجو در سطح دانشگاه 7- تهیه کلیپ با موضوع شهدای دانشجو

   

  نظرات کاربران