در حال بارگذاری ...
دوشنبه 20 اردیبهشت 1400
 • برگزاری آیین کاشت 300 اصله نهال به مناسبت اعیاد شعبانیه در دانشکده کشاورزی امیرآباد دامغان

   آیین کاشت 300 اصله نهال به مناسبت اعیاد شعبانیه در دانشکده کشاورزی امیرآباد دامغان برگزار گردید.

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان، در آستانه ی فرا رسیدن بهار طبیعت، به مناسبت اعیاد شعبانیه، آیین غرس 300 اصله نهال با حضور بخشدار این شهر جناب آقای مهندس اردکانی؛ ریاست کمیته امداد امام خمینی جناب آقای مهدی رومنانی؛ ریاست دانشکده جناب آقای مهندس مظاهر خیرخواهان ؛ نمایندگانی از شورای شهر و شهرداری ؛ جمعی از کوهنوردان و همکاران این مجموعه دانشگاهی حضور داشتند.در محوطه ی این دانشگاه برگزار شد.

   مهندس مظاهر خیرخواهان کاشت درخت را یکی از شاخص‌های حفظ و نگهداری محیط زیست دانست و گفت: کاشت درخت می‌تواند نقش بسیار مهمی در کاهش آلایندگی‌های زیست محیطی، شادابی و سلامتی جامعه داشته باشد.

  وی بیان داشت: درختکاری علاوه بر داشتن پشتوانه‌ای از علایق ملی و سنت تاریخی در ایران، با اعتقادات مذهبی مردم نیز پیوند دارد.

  ایشان حفاظت از این منابع خدادادی را ضرورتی همگانی و همیشگی عنوان کرد و بیان داشت:احترام به طبیعت در حقیقت احترام به زندگی و احترام به زندگی در واقع احترام به خالق هستی است.

  ریاست دانشکده کشاورزی امیرآباد دامغان افزود:  کاشتن درخت امری است که اجر اخروی در پی دارد و از حرمت و قداست ویژه‌ای برخوردار است ،تا حدی که کاشت درخت، نوعی عبادت فرض شده و حتی در این باره روایات معتبری از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و ائمه معصومین علیهم السلام نقل شده است.

   

   

  نظرات کاربران