در حال بارگذاری ...
دوشنبه 20 اردیبهشت 1400
 • پیام تسلیت رییس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان به مناسبت ایام شهادت امیرالمومنین علی(ع) و گرامیداشت لیالی پرفیض قدر

  رییس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان در پیامی ضمن گرامیداشت لیالی پر فیض و بابرکت قدر؛ فرا رسیدن ایام شهادت اولین شهید محراب تاریخ اسلام مولی الموحدین حضرت علی (ع) را به عموم مردم شریف استان سمنان تسلیت گفت و برای مومنین خداجوی از درگاه خداوند متعال آمرزش و قبولی عبادات در شبهای قدر طلب نمود.

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان،در پیام دکتر رضا نقدی آمده است:

  بسم الله الرحمن الرحیم

  به زخم فرق تو نازد خدای داد گرت 
  که گشت آب وضوی نماز خون سرت 
  نشست تیغ به فرق سرت چهار انگشت 
  درست وقت دعا جای سجده شد سپرت

  آنگاه که بامداد نوزدهمین روز از رمضان سال چهلم هجری فرا رسید، فرق اسوه عدالت با ضربت جهل شقی‌ترین انسان‌ها شکافته شد و فریاد (فزت و رب الکعبه) در آسمان طنین‌انداز گردید. اینک یک عمر است که جهان در سوگ مولود کعبه زانوی غم در بغل گرفته است.


  ماه مبارک رمضان، ماه رحمت، مغفرت و برکت، فرصتی به وسعت عالم هستی برای مومنان و همه بندگان خداوند ایجاد کرده است تا در این ماه ضیافت الله بیش از پیش بر تهذیب نفس و بازنگری در اعمال و رفتار خود، بر فضیلت‌ها و داشته‌ها بیفزایند و از کج روی‌ها و زشتی‌ها تبری جویند.

  ایام شهادت جانسوز مولای متقیان حضرت علی بن ابیطالب (ع)، مقارن است با دومین شب از لیالی پر برکت قدر که مشتاقان و مومنان را به خود می خواند تا با احیاء این شب و حضور در مساجد و خانه های خدا، ناب‌ترین و زلال‌ترین صحنه نیایش انسان در مقام بندگی را به نمایش بگذارند .


  اینک که در شب‌های پر برکت قدر، خداوند بزرگ را شاکریم که بار دیگر توفیق عبادت و بندگی و بهره‌گیری از معنویات خوان گسترده الهی را نصیب ما فرموده و با یاد بزرگ مرد تاریخ بشریت حضرت امیرالمومنین علی(ع)، زیر باران رحمت "لیله القدر" می ایستیم تا جانهایمان تطهیر شود تا شاید به مضمون قدر که می گویند از هزار ماه برتر است، دست یابیم گرچه ما را بر عظمت و شناسایی آن راهی نیست.

  اینجانب، ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات مردم مومن و خدا جوی استان سمنان، توفیق درک فیوضات بیکران شب قدر را از خداوند تبارک و تعالی برای همه مسئلت دارم و ایام مصیبت شهادت امام اول شیعیان و پیشوای عدالتخواهان جهان حضرت علی (ع)را به محضر امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف، مقام معظم رهبری و ملت حقیقت‌جوی میهن و مردم شریف استان سمنان عزیز تسلیت و تعزیت عرض می‌نمایم.

   

  ارادتمند .. دکتر رضا نقدی

  رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان

  نظرات کاربران