در حال بارگذاری ...
جمعه 28 خرداد 1400
 • رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان : نرخ بیکاری در بین فارغ التحصیلان این دانشگاه به واسطه مهارت محور بودن آموزشها بسیار پایین است .

  بررسی چگونگی ارتقای مهارتهای دانشجویان در سومین جلسه شورای مدیریت آموزش عالی استان به میزبانی دانشگاه سمنان برگزار شد .

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان ؛ دکتر عظیم الله زارعی دبیر و مسئول دبیرخانه امور اجرایی دانشگاه معین استان سمنان دستور کار این جلسه را برنامه ریزی برای بهبود توانمندی شغلی و مهارتی دانشجویان بر اساس آئین نامه ارتقاء توان اشتغال پذیری دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته عنوان کرد .

  در این جلسه روسای دانشگاههای استان پیشنهادات و اقدامات خود را در راستای  عملیاتی شدن ارتقای مهارت های دانشجویان و توانمندی های شغلی آنان بر اساس نیاز جامعه و بازار کار ارائه کردند .

  رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان هم در این نشست گزارشی از روند آموزش در این دانشگاه ارائه کرد و گفت : این دانشگاه با 33 رشته کاردانی و 18 رشته کارشناسی ناپیوسته آموزشهای خوبی را متناسب با نیاز جامعه و بازار کار ارائه می کند که با بررسی های انجام شده نرخ بیکاری در بین فارغ التحصیلان این دانشگاه به واسطه مهارت محور بود آموزشها بسیار پایین است .

  دکتر رضا نقدی با بیان اینکه جذب دانشجو در این دانشگاه صعودی است خاطر نشان کرد : با برنامه ریزی های انجام شده 12 رشته در مقطع کاردانی و 10 رشته در مقطع کارشناسی به رشته های موجود این دانشگاه افزوده شده است .

  در پایان جلسه مقرر شد کمیته ای با حضور معاونان آموزشی دانشگاههای استان ، نماینده سازمان فنی و حرفه ای ، نماینده دانشگاه جامع علمی کاربردی و نماینده دانشگاه فنی و حرفه ای استان برای برنامه ریزی جهت توسعه دوره های مهارت افزایی و افزایش توان اشتغال پذیری دانشجویان در ترم آینده تشکیل شود .

   

  نظرات کاربران