در حال بارگذاری ...
سه‌شنبه 9 آذر 1400

کسب مقام دوم دانشجوی دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان در مسابقات جهانی تکواندو

پرستو باقری دانشجوی رزمی کار دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان ، مدال نقره مسابقات تکواندو ۲۰۲۱ ناشنوایان جهان در بخش کیوروگی را بر گردن آویخت

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان، پرستو باقری دانشجوی تکواندوکار ناشنوای رشته گرافیک مقطع کاردانی دانشکده فنی و حرفه ای دختران سمنان در مسابقات قهرمانی جهان تکواندو ۲۰۲۱ ناشنوایان با کسب مقام دوم، موفق به کسب مدال نقره شد.

مسابقات قهرمانی جهان تکواندو ۲۰۲۱ ناشنوایان به میزبانی خانه تکواندو تهران برگزار شد و باقری ورزشکار استان سمنان بر سکوی دوم جهان ایستاد.

این ورزشکار به دعوت تیم ملی بزرگسالان در بخش کیوروگی و وزن منفی ۵۷ کیلوگرم در این مسابقات حضور داشت.

در این مسابقات پرستو باقری عضو سمنانی تیم ملی در بازی اول مقابل ازبکستان ۴بر۳ به پیروزی رسید، در بازی دوم ۱۰ بر ۸ روسیه را پشت سرگذاشت، در بازی سوم ۱۷ بر ۸ اوکراین را برد و در فینال برابر حریف روس مغلوب شد و نقره گرفت.

شایان ذکر است در پایان این دوره از رقابت‌ها، هوگوپوشان روسیه با کسب دو مدال طلا، دو برنز و ۳۰۱ امتیاز عنوان قهرمانی را کسب کردند؛ تکواندوکاران ایرانی با دو مدال نقره (پرستو باقری - حمیده شعبان پور)، چهار برنز (مرضیه خوش احوال - فاطمه درشتی - نسیبه شهبازی - فاطمه توکلی) و ۲۰۱ امتیاز نایب قهرمان شدند و اوکراین نیز با یک طلا، یک برنز و ۱۵۰ امتیاز به مقام سومی رسید.

دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان با کمال خرسندی این افتخار بزرگ را مایه مباهات می داند و ضمن تبریک و تهنیت به ایشان ، برایشان آرزوی موفقیت، سلامتی و بهروزی از درگاه ایزد منان می نماید.

نظرات کاربران