در حال بارگذاری ...
سه‌شنبه 9 آذر 1400

برگزاری مراسم گرامیداشت هفته بسیج در دانشکده فنی و حرفه ای دختران شاهرود

مراسم گرامیداشت هفته بسیج در سالن اجتماعات دانشکده فنی وحرفه ای دختران شاهرود برگزار گردید .


به گزارش روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان، در ابتدای این مراسم و پس از قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید و پخش کلیپ سخنان رهبری سرکار خانم دکتر محمدی پناه ریاست محترم دانشکده ضمن تبریک گرامیداشت هفته بسیج در مورد اهمیت و جایگاه بسیج به ایراد سخنرانی پرداختند.

ایشان بسیج را یکی از افتخارات کشور و هدیه امام راحل رضوان الله علیه دانستند که برای خدمت به ملت ایران و پاسخ به ضرورتهای آینده تأسیس گردید .


وی بسیج را تشکیلات مردمی برخواسته از میان مردم برشمردند که بلافاصله پس از فرمان امام به سرعت خود را سازماندهی نموده و در طول دفاع مقدس یک ظهور عملی پیدا کرد و خوش درخشید .


 دکتر محمدی پناه گفت: بسیج فقط برای دوران دفاع مقدس تشکیل نشد بلکه برای تمام صحنه های انقلاب و حفظ ارزشهای نظام شکل گرفت و در تمامی عرصه های خدمت رسانی و هر کجا که لازم بود بسیج نقش پررنگ و موثری در عرصه های نظامی و دفاعی، جنگ نرم و مقابله با تهدیدات داخلی و خارجی ، محرومیت زدایی از مناطق جهاد سازندگی ، امداد رسانی به ویژه در بحث سلامت و درمان و مقابله با کرونا و..  از خود بجا گذاشت .


ریاست دانشکده فنی و حرفه ای دختران شاهرود بیان داشت :  بسیج ثابت کرده است در این چهل و اندی سالی که از انقلاب می گذرد مأموریت های خود را بر اساس شرایط و اقتضائات زمان تنظیم میکند و هر کجا لازم باشد حضور نقش آفرین و تأثیرگذار دارد

محمدی پناه یکی دیگر از مأموریت های بسیج را خنثی سازی اقدامات جریان تحریم و تحریف دانست و اعلام کرد در برهه هایی که دشمن با روی آوردن به تهدیدات نرم و راه اندازی حرکت هایی مانند 18تیر 78، فتنه 88 و غائله آبان 98 در صدد بود انقلاب و نظام را زمین گیر کند این نیروی عظیم بسیجی بود که با زمان شناسی دقیق توطئه را درک و خنثی نمود.


ایشان افزودند : جریان تحریف دائما تلاش می کند با عملیات روانی و رسانه ای خود برای انقلاب و نظام، آینده ای تیره و تار پیش روی ملت ایران ترسیم کند ولی آنچه این کشور و انقلاب را تاکنون حفظ کرده ، فرهنگ و روحیه بسیجی است .


ریاست دانشکده فنی و حرفه ای دختران شاهرود ادامه داد :  در نظام جمهوری اسلامی ایران هر کسی مسئولیتی به دوش دارد و در هر جایگاهی می باشد باید برای پیشرفت و تحقق اصول و آرمان های نظام و انقلاب از تمام ظرفیت خود استفاده کند .


دکتر محمدی پناه با اشاره به گسترش فرهنگ بسیجی ، شهید سلیمانی را نمونه و الگوی بارز تفکر بسیجی دانستند که فرهنگ حقیقی بسیجی و اخلاص و ولایت مداری و بصیرت و درستکاری را در حد اعلای به منصه ظهور رساند و الگویی برای جهانیان گردید .


در ادامه جلسه فرمانده محترم بسیج کارکنان دانشکده سرکار خانم باقری نکاتی را پیرامون اهمیت و جایگاه بسیج در ادارات و دانشگاه ها و چارت سازمانی جدید نیز مطالبی را عنوان نمودند و سپس جناب آقای مهندس صائم مسئول محترم کارگروه کارآفرینی دانشکده در خصوص درآمدزایی مرکز پیشنهاداتی را مطرح فرمودند .


در پایان ضمن تکریم خانواده معزز شهدا از سوی ریاست محترم دانشکده به سه نفر از همکاران شاهد و برندگان مسابقات ورزشی کارکنان تقدیرنامه و هدایایی اعطا گردید و مراسم با غبارروبی و ذکر فاتحه و زیارت نامه شهدا بر سرمزار شهید گمنام دانشکده به پایان رسید .





نظرات کاربران