در حال بارگذاری ...
پنج‌شنبه 5 خرداد 1401

تقدیر ریاست دانشگاه سمنان و رئیس هیئت نظارت ، ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی استان از دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان

دبیر هیأت نظارت ؛ ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی استان: نقش آفرینی خوب دانشگاه فنی حرفه ای در سطح استان، باعث افزایش اقبال دانشجویان و جامعه به این دانشگاه و افزایش پذیرش دانشجو در دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان شده است.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان، پیرو بازدید گروه های اعزامی و بررسی و تحلیل گزارش دریافتی از دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان در هیات نظارت ، ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی استان سمنان طی نامه ای ازطرف جناب آقای دکتر مسعود نصیری زرندی ریاست دانشگاه سمنان و رئیس هیئت نظارت ، ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی استان از تلاش های و خدمت ریاست دانشگاه جناب آقای دکتر نقدی و همکاران این مجموعه دانشگاهی در اجرای سیاست های راهبردی وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری و ایجاد فضای همدلی در سطح استان که ارتقاء کمی و کیفی فعالیت ها و تقویت جایگاه این دانشگاه را به همراه داشته است تقدیر و تشکر به عمل آمد.


 دکترعظیم زارعی دبیر هیات نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی استان نیز در حاشیه بازدید میدانی هیات نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی استان سمنان از آموزشکده فنی و حرفه ایی پسران و دختران نرجس سمنان، دختران شاهرود و همچنین کشاورزی امیر آباد دامغان در سال 1400  گفت : بعد از حضور تیم های تخصصی در مراکز و بررسی کمیت و کیفیت انجام امور گزارش خود را در قالب آیتم های ابلاغی اعلام و در ادامه ، گزارش دریافت شده در کارگروه های تخصصی مطرح و سپس نظرات اعضاء پس از رای گیری به جلسه هیات نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت استان ارائه و پس از صدور آرا توسط این هیات، نظرات جهت سایر مراحل به هیات ناتک وزارت عتف ارسال می شود.


دکتر عظیم زارعی دبیر هیات نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی استان با بیان اینکه در دو سال گذشته به علت شیوع بیماری کرونا کلاس های آموزشی به صورت غیر حضوری برگزار شده است افزود : با توجه به انجام واکسیناسیون دانشگاهیان و لزوم بازبینی امکانات مراکز به منظور ایجاد بستر مناسب جهت حضوری شدن آموزش ها برابر ابلاغیه جدید هیات ناتک وزارت عتف، در سال 1400 انجام بازدید های میدانی جایگزین نظارت مجازی شده است .

 

وی تصریح کرد : در همین راستا  هیات ناتک استان با برنامه ریزی انجام شده و با چهار تیم ، بازدید عملیاتی از کلیه مراکز دانشگاه فنی و حرفه ای درسطح استان را انجام داده است.

 

دکتر زارعی در ادامه گفت: با توجه به اقدامات مناسب صورت گرفته در دانشگاه فنی و حرفه ای در جهت بهبود کمی و کیفی آموزش ها  و  اشتغال فارغ التحصیلان  این مراکز، تمایل خانواده ها  جهت تحصیل  فرزندان خود در این دانشگاه و کسب مهارت آموزی، موجب افزایش رغبت دانشجویان برای ادامه تحصیل در این دانشگاه شده است.

 

دبیر هیات نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی استان افزود : با تقویت هرم هیات علمی این دانشگاه و به کارگیری اعضای جدید تحول عظیمی در عرصه آموزش و پژوهش این دانشگاه شاهد خواهیم بود.
دکتر زارعی از همکاری مطلوب این دانشگاه با هیات ناتک استان قدردانی نمود و گفت : هدف هیات ناتک استان این است که در کنار پرداختن به امور نظارتی خود درصدد است با کمک به مراکز  و ارائه نظارت سازنده زمینه رشد وتعالی و افرایش امور آموزشی و پژوهشی را فراهم نماید.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان گفت:
این موفقیت که برای اولین بار برای دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان حاصل شده است، نتیجه تلاش ارزشمند اعضاء محترم هیئت رئیسه استان، اساتید محترم هیئت علمی و یکایک کارکنان ارجمند به ویژه نماینده محترم نظارت و ارزیابی استان و رابطین محترم نظارت و ارزیابی در مراکز دانست و از زحمات بی وقفه  ایشان قدردانی نمود.
 

دکتر رضا نقدی نظارت و ارزیابی را از جمله مباحث مهم و ضروری هر مجموعه ای برشمرد و افزود: نظارت و ارزیابی متضمن سیستم مدیریتی سالم و کارآمد است.

نظرات کاربران