در حال بارگذاری ...
پنج‌شنبه 5 خرداد 1401

پیام تبریک رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان به مناسبت بزرگداشت روز معلم و گرامیداشت مقام و منزلت اساتید

رییس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان با صدور پیامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید علامه مرتضی مطهری، فرا رسیدن روز معلم و گرامیداشت مقام و منزلت اساتید را به همه استادان و اعضای هیات علمی دانشگاه تبریک گفت .

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان، متن پیام دکتر رضا نقدی به شرح ذیل است:

 بسم الله الرحمن الرحیم

اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّکَ الَّذِی خَلَقَ – خَلَقَ الْإِنسَانَ مِنْ عَلَقٍ- اقْرَأْ وَ رَبُّکَ الْأَکْرَمُ- الَّذِی عَلَّمَ بِالْقَلَمِ

جایگاه معلم و استاد در باور و ارزش های ملت مسلمان ما، جایگاهی رفیع و ارزشمند است. در تفکر دینی ما جایگاه روشنگر چراغ فروزان هدایت و نجات بخش آدمیان از ظلمت جهل ونادانی است. چنانکه در حدیث شریف «زَکاة العِلمِ نَشْرُهُ»، نقش معلمین در نشر علم به خوبی تداعی شده است. معلمی شغل انبیاء است و مولای متقیان در وصف آن فرموده اند: " من علمنی حرفاً، صیرنی عبداً".

تعلیم و تعلم از شئون الهی است و خداوند، این موهبت را به پیامبران و اولیای پاک خویش ارزانی کرده تا مسیر هدایت را به بشر بیاموزند و چنین شد که تعلیم و تعلم به صورت سنت حسنه آفرینش درآمد.

جایگاه بی‌بدیل استاد که در عظمت آن به مقام پیامبران می‌ماند بی‌شک به دریایی می‌ماند که هر کس به اندازه وسعش از آن بهره می‌گیرد، و چه فرهیختگان متعهد و متخصصان دلسوز که در دامان آنان پرورش یافته و در مسیر خدمت به انسانیت گام برداشته‌اند.

دانشگاه خواستگاه دانش پژوهان و کانون تفکر علم و اندیشه است و تعالی، رشد و توسعه هر جامعه ای در گرو تعلیم و تربیت صحیح است. بی شک همت تلاشگران عرصه تعلیم و تربیت یعنی استادان فرهیخته و عالی قدر، نقش مهمی در دانایی ،شکوفایی و تعالی جامعه و فراهم کردن شرایط لازم و بستر مناسب برای تکوین حیات طیبه انسانی دارد.


استادِ شهید مرتضی مطهری شخصیتی اثر گذار و چهره ای مشعشع در دوران رویش و رشد انقلاب اسلامی ایران بوده است. وی به عنوان متفکری اندیشمند و فیلسوفی بزرگ ، مجاهدانه در راستای روشنگری و احیای تفکر دینی گام برداشت و در این راه مقدس، آماج تیر بدخواهان و کج اندیشان قرار گرفت و نام خود را به عنوان معلم راستین انقلاب اسلامی جاودانه ساخت .

اینجانب، ضمن گرامیداشت سالروز شهادت علامه مطهری، روز معلم و استاد را به تمامی معلمان و اساتید کشور به ویژه اساتید دانشگاه فنی و  حرفه ای استان سمنان که عمر خود را وقف آموزش نموده اند، تبریک عرض نموده و امیدوارم در پناه خداوند متعال، در تعلیم و تربیت فرزندان عزیز و آینده سازان میهن اسلامی‌مان همواره موفق و باشند.

 

ارادتمند .. دکتر رضا نقدی

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان

 

 

نظرات کاربران