در حال بارگذاری ...
پنج‌شنبه 5 خرداد 1401

دیدار رئیس دانشکده کشاورزی امیرآباد دامغان با امام جمعه شهرستان دامغان

مهندس مظاهر خیرخواهان، رئیس دانشکده کشاورزی امیرآباد دامغان و جمعی از کارکنان این مجموعه دانشگاهی با حضرت حجت الاسلام رستمیان امام جمعه شهرستان دامغان دیدار و گفتگو کردند .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان ، در این دیدار مهندس خیرخواهان ضمن معرفی دانشکده گزارشی از اقدامات و فعالیت های آموزشی، علمی، فرهنگی و....این دانشکده  را ارائه نمود.

ریاست دانشکده کشاورزی امیرآباد دامغان ضمن عرض قبولی طاعات و عبادات مومنان در ماه رمضان افزود : ماه رمضان، فرصتی برای دعا و نیایش و تمسک جستن از درگاه باری تعالی است که عشق ملکوتی و اُنس با محبوب جاودانه را پدید می‌آورد و شهد مناجات و نیایش را در کام انسان می‌ریزد.

وی با اشاره به تاسیس این دانشکده در سال ۱۳۸۰ گفت :  هم اکنون این مجموعه در رشته های مهندسی تکنولوژی تاسیسات حرارتی و برودتی ، مهندسی ماشین های کشاورزی ، مهندسی تکنولوژی ارتباطات و فناوری اطلاعات آی سی تی گرایش مدیریت آی سی تی ، کاردانی نصب و تعمیر آسانسور و پله برقی ، کاردانی مکانیک تاسیسات تهویه، کاردانی فناوری تولیدات باغی ، کاردانی جوشکاری ، کاردانی فناوری پرورش دام ، کاردانی پرورش طیور ، مکانیک ماشین های کشاورزی و کاردانی تولید و بهره برداری گیاهان دارویی و معطر در حال ارائه خدمت به جوانان این مرز و بوم می باشد .

ایشان خاطر نشان کردند : آموزش‌های مهارتی امروزه نقش مهم و ارزشمندی در ایجاد فرصت‌های شغلی دارد ؛ چرا که این آموزش‌ها علاج بیکاری و همتی اثربخش برای رسیدن به شغل است که در هریک از بخش‌های مختلف صنعت، کشاورزی و خدمات برای مهارت‌آموزان فرصت‌های شغلی ایجاد می‌کند و کلید اشتغال؛ مهارت‌آموزی همراه با نگاه کارآفرینی است که این امر در دانشگاه فنی و حرفه ای کاملا ملموس و قابل رویت است.

مظاهر خیرخواهان در ادامه به ظرفیت خیرین در مجموعه های دانشگاهی اشاره کرد و نقش نمازجمعه و خطیبان جمعه را در معرفی دانشگاه فنی و حرفه ای  و دانشکده کشاورزی امیرآباد دامغان و راههای افزایش جذب دانشجو بسیار کلیدی و تاثیرگذار دانست.

در ادامه امام جمعه دامغان ماه رمضان را ماه نزول قرآن و بهترین زمان برای تلاوت قرآن و درک بیشتر آیه های الهی دانست و گفت : قرآن، کتاب ماه رمضان و ره‌آورد ماه خداست

حضرت حجت الاسلام رستمیان ضمن معرفی اجمالی شهرستان دامغان، با استقبال از فعالیت های دانشکده در امر مهارت آموزی و نقش دانشگاه فنی و حرفه ای در توسعه آینده کشور به خصوص در بخش تولید و اشتغال، آمادگی خود را در راستای ارتقاء هر چه بیشتر در رشد و بالندگی دانشکده کشاورزی پسران امیرآباد دامغان اعلام داشت.

نظرات کاربران